Erie VS2323G24A020 Two-Position Zone Valve & Spring Return Valve Assembly for Steam Service 2-Way 3/4" NPT 3.5Cv General Close-Off Normally Open 24V @ 50/60Hz 18" Leads
Images for general purposes only. Actual may be different than depicted.
SKU: VS2323G24A020
Rating:
Quantity Price Stock
Usually Ships 5-7 Days
Usually Ships 5-7 Days
0
VS2323G24A020
Erie Pop Top Two-Position Spring Return Zone Valves with Actuator
Features:
• Direct replacement for all existing two-position PopTop applications
• Hysteresis synchronous motor for long life
• Spring return operation provides a fail-safe
• Valve body rated for 400 psi static pressure