Honeywell V200LDSL15 V200 Valve Body With Adjsutable Cartridge 1/2 TRV Straight Body BR
Images for general purposes only. Actual may be different than depicted.
SKU: V200LDSL15
Rating:
Quantity Price Stock
Usually Ships 1-2 Weeks
Usually Ships 1-2 Weeks
0
V200LDSL15
Features:
Dimensions 4 1/16 in. x 2 5/8 in. (104 mm x 66 mm)
Temperature Range 120 C Maximum (248 F Maximum)
Pressure Ratings Hot Water--150 psi maximum; Steam--15 psi maximum
Maximum Differential Pressure Ratings (Close-off) With T100 or T200: 15 psi,With MV100: 36 psi,For low noise: 3 psi